Koolitus “Mänguline loovballett lastele”  toimub 02.märtsil, 2019a. Stuudio Tasapisitasakaal asub Tallinnas, aadressil Graniidi 1. Ootame koolitusele kõiki, kes tegelevad või on alles alustamas oma tegevust lastega.

 

Koolituse “Mänguline loovballett lastele” sisu:

• Liikumismängud tantsutunnis
• keha ja meele tasakaal
• erinevate vahendite loov kasutamine tantsutunnis
• balletielemendid mängulises jadas
• harjutusvara mängulises jadas
• loovtants, ideed lastelt
• tantsu loomine koostöö lastega
• improvisatsioon

Koolitust viib läbi Kärt Tõnisson
Kärt TõnissonKärt Tõnisson on vabakutseline tantsija, koreograaf ja tantsuõpetaja. Kärt on lõpetanud Tallinna Ülikoolis koreograafia eriala ning koostöö lastega on kestnud juba ligi 16 aastat. Kärt õpetab liikumiskunsti, balleti ja akrobaatikat Rocca al Mare Kooli Veskimöldre lasteaias ning Kalli-kalli Lasteaias. Lisaks juhendab ta tantsutunde ja kaasaegsetantsu tunde Püha Johannese Koolis ning lasteballetti Stuudios Tasapisitasakaal. Ta on osalenud mitmetes kodumaistes ja rahvusvahelistes tantsuprojektides. Koolitaja on ennast täiendanud kaasaegse tantsu- ja liikumistöötubades nii Eestis kui ka välismaal. Koostööna Zuga ühendatud tantsijatega on lavastatud mitmeid tantsuetendusi noorele publikule. Aastate jooksul lastega koostöös loodud materjali on tänaseks kogunenud juba jagamise jagu. Alates 2018. aastast on Kärt läbi viinud liikumisalaseid täiendkoolitusi Tallinna Ülikoolis ning töötubasid erinevates koolides nii õpilastele kui ka õpetajatele.

Koolituse ajakava:
09.30 – 10.00 kogunemine
10.00-11.45 töötuba
11.45-12.00 kohvipaus
12.00.13.30 töötuba
13.30-14.15 lõuna
14.15-16.00 töötuba + tagasiside ja küsimused.

Koolituse maksumus 90€ – (lisandub käibemaks) , sisaldab lõunat ja kohvipause.

Kärt: Mõned hetked elus jäädvustuvad selgemini kui teised, vahel mõni lõhn, mõni maitse, mõni liigutus… Nii on minu esimeseks lavamälestuseks lasteaia võimlemisrühmas esitatud liikumiskava Mike Oldfieldi muusikale. Kui teised magasid lõunaund, siis meie saime saalis harjutada (mis muidugi oli väsitav ja raske, aga vähemalt ei pidanud magama). See tunne, kui me siis laval olime ja esinesime, seda ei oskagi sõnadesse panna, aga sellest tundest on võimalik kergesti sõltuvusse sattuda.
Kas ma tahtsin kunagi baleriiniks saada? Ei, sellist unistust mul ei olnud, ent kui aasta enne ülikooli astumist sattusin oma tantsutundide otsingul Fine 5 tantsukooli, tabas mind äratundmine – selline liikumine loob kehas ja meeltes minu jaoks sobiva koosluse. Oli moderntantsu tõusulaine Eestis.

Täna olen vabakutseline tantsija, koreograaf ja tantsuõpetaja. Lisaks vormile ja ilule tantsus, huvitab minda eelkõige protsess, koostöö, uurimine otsimine ja avastamine – kohalolu hetkes. Õpetajana on minu roll olla eelkõige suunaja, ja samal ajal ka õppija. Kõik mida ma tantsu õpetamisest tean olen ma õppinud oma õpilastelt ligi 15 aasta jooksul. Mind huvitab eelkõige lapse enda liikumiskeel, siis, kui ma olen andnud talle mõned tööriistad, avaneb temas looja, sünnib täiesti algupärane koreograafia. Areng on piiritu, igat liigutust, igat tantsu saab lihvida lõputult, alati on kuhu edasi liikuda.
Aga muidugi meeldib mulle siiani ka see tunne, mis tekib laval olles, kui mingi protsess on jõudnud küpsuseni, need 15-20 minutit enne publiku saali tulemist on erksad, teravad, ärevad, emotsionaalsed. Ja siis on vaikus ja valgus… ja pole vahet, kas olen ise laval, või on need minu õpilased, hingame ühes rütmis, selles hetke, nüüd ja praegu.