Suuliste ja kirjalike kõnehäirete ravi

Logopeed aitab nii lapsi kui ka täiskasvanuid, kel on raskusi mõtteid suuliselt või kirjalikult väljendada.

Esmase konsultatsiooni käigus selgitatakse välja mure olemus ja koostatakse teraapiaplaan. Individuaalse teraapiaplaani kestel seatakse igaks seansiks eesmärgid ning koostatakse probleemi spetsiifikast lähtudes harjutused.

Lisaks valmistab logopeed ette abimaterjalid ja kodused ülesanded (pildid, tekstid). Laste kõneprobleemide korral on väga oluline edu osa lapsevanema valmidus rakendada igapäevaselt teraapiatunnis õpitud oskusi.
Ühe teraapiatunni kestus on olenevalt kliendi vanusest 30-45 minutit, sellele lisandub lapsevanema nõustamine. Täiskasvanute teraapiatund kestab tavapäraselt 60 minutit.

Mis muredega tasub pöörduda?

Abi saavad nii alles kõnelema hakkavad või juba koolis käivad lapsed ning täiskasvanud. Logopeedi abi on tarvis, kui kõne areng ei ole ootuspärane, kannatab hääldamise selgus või grammatika, kõne voolavus on häiritud, esinevad raskused kõne mõistmisel ja kirjaliku kõne omandamisel.

Levinumad mured, milles logopeed saab aidata on kogelemine, erinevad häälduspuuded, müofunktsionaalsed probleemid (vale neelamismuster, keele asend rahuolekus), kuulmislangusest tingitud kõnehäired ja lapse arenguga seotud kõnehäired. Nõustamisele võib pöörduda ka küsimustega seoses koolivalmiduse ja lugemise-kirjutamise eeloskuste arenguga.

Aidata saab ka ajuinsuldi, trauma või muu peaaju toimimist kahjustanud haiguse järgselt tekkinud kõne- või neelamishäirete korral.

Logopeedid

Eike Betlem

On lõpetanud Tartu Ülikooli logopeedia magistriõppe. Eike on spetsialiseerunud eelkooliealiste laste kõnearengu probleemidele ja häälduspuuetele. Ta on töötanud mitmes lasteaias logopeedina, kõneravi erilasteaias raskemate kõnehäirete ja autistlike joontega lastega ning noorte ja täiskasvanutega meditsiini- ja rehabilitatsioonisüsteemis.

Annika Suurküla

On lõpetanud Tartu Ülikooli logopeedi magistriõppe. Annika on tegelenud nii eelkooliealiste laste ning nende kõnearengu probleemide ja häälduspuuetega, kui ka täiskasvanutega, kellel on  neuroloogilistest kahjustustest  tekkinud kõnehäired (afaasia, düsartria, düsfaagia). Annika on töötanud logopeedina kõneravi erilasteaias, tavalasteaias ning meditsiin- ja rehabilitatsioonisüsteemis.

logopeed

Hinnakiri

Stuudios Tasapisitasakaal logopeedid perearsti saatekirja alusel teenuseid ei osuta, teenuste eest tasumine toimub vastavalt kehtivale hinnakirjale.

 • konsultatsiooon 60€
 • uuring (iseloomustuse/teraapiaplaani koostamine) 60€
 • kõneraviseanss (teraapiaplaani rakendamine) 60€

Mitteilmumisel või sellest alla 3h teatamisel rakendub broneerimistasu 20.-.

Kontaktid

STUUDIO TASAPISITASAKAAL

Eike Betlem

eikebetlem@gmail.com

Annika Suurküla

annika.suurkyla@gmail.com

+372 511 4038
stuudio@tasapisi.ee

Küsi lisa

  Kontakt

  Võta ühendust

  Stuudio Tasapisitasakaal

  Telefon: +372 511 4038
  E-post: stuudio@tasapisi.ee
  Aadress: Graniidi 1, Tallinn

  Asume kaardil

  Saada meile sõnum