Shiatsu massaaž

Iidne viis lõõgastuda ja ennetada haigusi

Massaaž aitab liigse või vähese kehalise või vaimse pingutuse järel tekkinud lihaspingetest vabaneda. Massaaž on nahale kasulik ning parandab üleüldist vere- ja lümfiringet. Massaaž lõõgastab ja on suurepärane vahend haiguste ennetamiseks ning organismi sisemise tasakaalu taastamiseks.

Mis on shiatsu massaaž?

(Jaapani punktmassaaž)

Shiatsu kujutab endast tervistavat ja profülaktilist teraapiavormi, mis sarnaneb nõelraviga. Kuid nõelte asemel kasutab massöör oma tööks sõrmi või peopesasid. Shiatsu, kui Jaapani üks tuntuim teraapia vorm on välja kasvanud Hiina traditsioonilinst meditsiinist. Shiatsu`t kirjeldatakse ka kui ”tähelepaneliku puudutuse kunsti”, mis aitab luua keha ja meele harmoonia. Teraapia toimub meditatiivses lõõgastavas atmosfääris.

Shiatsu teraapiaga stimuleeritakse keha iseeneslikku paranemisvõimet, mille tulemusena paraneb organismi enda elujõud. Kui Ki (eesti k. eluenergia) vool läbi meridiaanide on sujuv, on inimene terve. Teraapia käigus, liikudes vajutades mööda bioaktiivseid punkte, vabastakse blokeerunud energiat meridiaanide kanalites ning vaevused taanduvad.
Shiatsu-teraapia aitab ravida paljusid terviseprobleeme nagu stress, kurnatus, unetus, ainevahetushäired, selja-, kaela- ja peavalu, lihaspinged, liigesteprobleemid jpm. Järjepidev shiatsu-teraapia mitte ainult ei vähenda haiguste sümptomeid, vaid omab ka profülaktilist toimet oma tervise eest hoolitsemisel. Lääne meditsiini kohaselt rahustab shiatsu autonoomset närvisüsteemi, mille tulemusena väheneb stress ja suureneb stressitaluvus. Samuti paranevad vere-ja lümfiringe, lihaste toonus ning siseorganite funktsioonid, tugevneb immuunsüsteem.

Idamaiseid massaaži teraapiaid viiakse läbi tavaliselt matil ning ideaalis kestab seanss 1,5 h. Seljas olgu mugavad, liigutusulatust mitte piiravad kehasõbralikust materjalist sportlikud riided. Kui võimalik, siis ka varvassokid.

Abi seljahaiguste, peavalude ning une- ja ärevushäirete korral Loe veel.

Massaaži ajalugu

Esimesed leiud massaaži kohta pärinevad teisest-kolmandast aastatuhandest e.m.a. Vanim kirjutis pärineb 493 aastat e.m.a Piibli viitelisest dokumendist kus kirjeldatakse hoolitsusi õli ja mürriga. Vanas Egiptuses, Kreekas ja Roomas kasutati massaaži nii tervendamiseks kui ka naudinguks.

Hiinas, Jaapanis ja Indias on massaaž meditsiinisüsteemi lahutamatu osa.

Massöörid

Katrin Essenson

Katrin Essenson

Namikoshi koolkond. Katrin on koreograaf ja tegevuskunstik, kes hakkas tegelema massaaži praktikatega peale taastumist seljavigastusest ning tänu positiivsele kogemusele alternatiivsemate ravimeetodite mõjust. On veendunud, et regulaarne mõistliku koormusega füüsiline aktiivsus ja tervislike eluviiside järgimine võib ära hoida mitmete erinevate terviseprobleemide ja haiguste tekke, avaldades positiivset mõju nii kehale kui vaimule. Katrin omab MassöörI kutsetunnistust ning on lõpetanud M.I. Masaažikooli. Peab lugu idamaistest tervistavatest liikumistehnikatest nagu tai chi ja qigong ning rakendab neid igapäevaselt, et keha ja vaim oleksid tasakaalus. Masaaži terapeudina on ta tegutsenud alates aastast 2013. M.I. Massaažikooli õppekavas läbitud massaaži kursused: klassikalise massaaži algkursus ja jätkuõpe; on-site massaaž; segmentmasaaž; spordimassaaž, lümfimassaaži baaskursus, Tai massaaž, Tai refleksioloogiline jalamassaaž, shiatsu.

shiatsu

Hinnakiri

Shiatsu massaaž:

Seanss kestab 60 – 90 min, vastavalt inimese seisundile ja vajadusele. Riietus vaba, sportlik, võimalusel jalga panna varvassokid.

 • seanss 1 tund 50€
 • seanss 1,5 tundi 65€
 • seanss 2 tundi 90€

Kontaktid

Katrin Essenson:
katrin.massaaz@gmail.com või helista: +372 56 352 993

STUUDIO TASAPISITASAKAAL:
+372 511 4038
stuudio@tasapisi.ee

Küsi lisa

  Kontakt

  Võta ühendust

  Stuudio Tasapisitasakaal

  Telefon: +372 511 4038
  E-post: stuudio@tasapisi.ee
  Aadress: Graniidi 1, Tallinn

  Asume kaardil

  Saada meile sõnum