Refleksoloogia

Tervendamine keha punktide oskusliku mõjutamisega

Refleksoloogia ehk kogu keha tsoonteraapia aitab lõõgastuda, vaigistada valu, parandada ainevahetust, tugevdada immuunsüsteemi, tasakaalustada hormoone ning üldist enesetunnet paremaks muuta.

Refleksoloogiaseansil toimib terapeut kui võti, kes refleksoloogia abil aktiviseerib patsiendi organismi paranemissüsteemi.

Tsoonteraapia sobib igas vanustes inimestele, sealhulgas imikutele.

Refleksoloogiast lähemalt

Holistiline mõttemall: „Osa peegeldab tervikut“ on Refleksoloogia põhialustala. Kogu keha tsoonteraapia seansil käsitletakse erinevaid peegeldustsoone jalalabalt, säärtelt, reitelt ja kõrvalestalt ning stimuleeritakse, aktiveeritakse või rahustatakse vastavat elundit või siis keha toimingut.

Refleksoloogia abil saab ravida ainevahetus- ja seedimisprobleeme; selja-, kaela ja jäsemetepiirkonna valusid ja põletikke; hingamisteede haigusi; nahaprobleeme; stressist põhjustatud vaevusi.

Refleksoloogiaseansil toimib terapeut kui võti, kes refleksoloogia abil aktiviseerib patsiendi organismi paranemissüsteemi. Eelduseks on asjaolu, et keha on võimas isetervendav süsteem ja püüdleb alati elutoimingutes tasakaalu poole.

Teraapia ei korva täisväärtuslikku toitumist, liikumist, puhkust ega ole takistuseks teistele teraapiatele. Refleksoloog ei pane ka diagnoosi. Terapeut ei sega vahele arsti poolt määratud ravisse ega ka muudesse toimingutesse. Kui mõnes organis tundub olukord halb olevat, siis soovitatakse patsiendil eriarsti poole pöörduda.

Refleksoloogia sobib igas vanuses inimestele, sealhulgas imikutele. Teraapia kestus täiskasvanule on 1 tund, laste jaoks on aeg lühem. Teraapiate tihedus sõltub probleemist ning patsiendi seisundist. Tavaliselt teraapiate seansid toimuvad alguses tihedamini, hiljem harvemini. Näiteks: akuutsetel juhtudel 1-3 korda nädalas, seejärel 1 kord nädalas, edasi igal teisel nädalal jne.

Refleksoloogia ajalugu

Refleksoloogia ajalugu on pikk ning viiteid erineval survel ja massaažil põhinevatest iidsetest teraapiaviisidest on teada kõikjalt maailmast. Refleksoloogiast on leitud tõendeid 5000 aastat vanades Egiptuse papüürustest aga ka Lõuna-Ameerika, Aafrika, India ning ka põhjapoolkera rahvaste ajalookirjutistest. Ka Põhjamaade rahvaravis kasutatud meetodid sisaldavad samatüübilisi tervendamisviise, millest tänapäeva refleksoloogia on alguse saanud.

Tänapäeva refleksoloogia ehk kogu keha tsooniteraapia sai alguse 1920. aastatel Ameerikas. Arstid William Fizgerald ja Edward Browes arendasid välja teraapia viisi, kus inimese keha jagati pikuti kulgevateks tsoonideks. Sellisel kujul tsooniteraapiat kasutati algul põhiliselt just valu leevendamiseks. Samaaegselt alustati Euroopas uurimistöid, leidmaks ja uuendamaks seda teraapialiiki ning tänaseks on seda iidset meetodit tublisti täiendatud.

Refleksoloogia Eestis: Refleksoloogia on alates aastast 2007 EMTAK-is (Eesti Majanduse Tegevusalade Klassifikaatoris) riiklikult sätestatud tegevusala ja Eesti Kutsekoja riikliku kutsestandardiga sätestatud tegevusala meditsiini valdkonnas.

Refleksoloogid

Varje Vilberg

Varje Vilberg

Sügavuti hakkas Varje teraapiatega tegelema pärast isiklikku kogemust refleksoloogia headest raviomadustest. Aasatast 2005 on Varje tegelenud refleksoloogiaga igapäevaselt, õppinud, täiendanud ennast ja kogemusi talletanud läbi erinevate olukordade ja situtasioonide, mis regleksoloogina lahendada on tulnud. Omandanud Aromatica & Wellness Inspired By Ulla-Maija Grace aroomiluhoolduste tegemise oskused (aroomteraapiline tselluliidihooldus, aroomkehahooldus, aroomnäohooldus). On läbinud Suomen Homoöpatian Academia homoöpaatia koolituse ja osalenud mitmetel Alexander tehnika kursustel. Viimastel aastatel on Varjet inspireerinud Access Consciousness®, ta teeb Access Bars® koolitusi ning Access kehatehnikate® seansse. Kõike seda on edukalt kasutanud oma refleksoloogia ja aroomihoolduste seanssides. Access Consciousness® haridustee: omandanud Access Bars® koolitaja litsentsi. Läbinud Access Bars® kursused Kirsti Sinirand ja Kaidi Karilaid (Eesti), Monika Palm (Eesti), Gary Douglas (U.S.A) vahendusel; Accessi Foundation® (Baastase) ja Level 1 ® (Tase Üks) kursuse Katarina Wallentin vahendusel (Rootsi); Access Consciousness® 3- päevase kehaprotsesside kursuse Glenna Rice`i vahendusel Tallinnas (U.S.A) (47 erinevat kehaprotsessi).

refleksoloogia

Hinnakiri

Refleksoloogiline teraapia:

 • Esimene seanss 60-75 minutit 50€
 • Alates teisest seansist 45-60 miutit 45€
 • 8 x  45-60min 320€

Kontaktid

Varje Vilberg:
Helista: +372 55501309

varje.vilberg@gmail.com

STUUDIO TASAPISITASAKAAL:
+372 511 4038

stuudio@tasapisi.ee

Küsi lisa

  Kontakt

  Võta ühendust

  Stuudio Tasapisitasakaal

  Telefon: +372 511 4038
  E-post: stuudio@tasapisi.ee
  Aadress: Graniidi 1, Tallinn

  Asume kaardil

  Saada meile sõnum