Eriline segu kunstist, muusikast ja tantsust

Ballett

Enamus väikeseid tüdrukuid on unistanud olla väike valge luik, kanda ilusat kostüümi ja tunda ennast printsessina. Sellise unistuse teostamiseks ei ole iial hilja. Balletiga alustamiseks on alati õige aeg nii et haara kaasa sussid ja pane oma keha ning vaim proovile.

Balletitundi võivad tulla kõik, sõltumata varasemast treeningu kogemustest. Balletitunde saadab küll enamasti klassikaline muusika aga vahelduse lisamiseks kasutame ka selle moodsamaid versioone jazzi elementidega või lugusid muusikalidest. Muusika ja harjutuste ning tantsuliste kombinatsoonide kooskõla tekitab treeningstuudios emotsiooni, mis pärast tööpäeva kõigile osalistele midagi erilist pakub. See on stuudio Tasapisitasakaal lähenemine ajalooliselt väga tugevatele alustele loodud tantsustiili treeningutele.

Me peame oluliseks, et balletitundides oleks inimesi pigem vähe, eelistatult kuni kümme osalejat. See võimaldab isiklikku lähenemist ja loob rühmas intiimse olustiku, mis pikemaajalistel harjutajatel sõpruskonnaks areneb. Järjepidevus ja julgus leida endas uusi oskusi viib sihile. Sellele sihile jõudmine vajab vaid aega ja tahet.

Balletitunde on nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Harjutuste keerukusest aga heituda ei tule, kuna saad endale sobiva raskusastme valida. Alustades tegeletakse eelkõige tehnilisemate baasharjutuste õppimisega. Ballett on treeningvorm, kus harjutusi tehakse nii paremast kui vasakust jalast ehk topelt. Tähelepanu all on rüht, koordinatsioon, liigutuse sujuvus või vajadusel teravus, mis omakorda arendab ja tugevdab lihaskonda. See on treening, mis pakub oma osa nii kehale kui ka vaimule. Ka tundides pakutavad variatsioonid võimaldavad igalühel soovitud väljakutse vastu võtta.
Oluline on märgata ja oluline on suunata, jättes kõigile omad valikud.

Esimest korda tundi tulles saabu mõnikümmend minutit enne tunni algust. Nii jääb aega, et rahulikult registreeruda ja end tunniks valmis seada.

Peale treeningut saab lõõgastuda meie saunades. Stuudio Tasapisitasakaal külalistele on saunade kasutamine  tasuta.

Tunnid toimuvad:

E. 19.00-20.00  algajad (alustame 21. septembril)

T.  18.00-19.00  edasijõudnud
T.  19.10-20.10  kesktase

N. 18.00-19.00 edasijõudnud
N  19.10-20.10 kesktase

Mis on ballett?

Ballett on maailma üks vanimaid ja kaunemaid tantsuvorme. Ballett – see on ilu ja vormitäiuse poole püüdlev tantsutehnika.

See on kuninglik hobi, millega võib alustada ükskõik mis vanuses. Balleti harrastamiseks pole tähtis kehatüüp, olemasolev vorm ega painduvus. Piisab siirast huvist balleti vastu. Eelnevaid teadmisi balletist pole tarvis.

Tantsul on väga pikk ajalugu. Omanäoline klassikaline tantsukunst kujunes Egiptuses, Indias ja Hiinas välja juba aastatuhandeid tagasi. Keskajal olid eeskätt levinud rahvalikud tantsuvormid rändmuusikute ja žonglööride vahendusel.

Ballett tekkis 15.-16. sajandil Itaalia õukondades. Esmalt oli balleti näol tegemist vehklemise tantsulise väljendusega. “Ballo” tähendab itaalia keeles “tantsin”. Itaaliast levis ballett kiiresti Prantsuse õukondadesse, kus seda tublisti arendati.

Tänapäeval tuntud klassikaline ballett arendati välja tantsulembelise Prantsusmaa kuninga Louis XIV poolt 17 sajandil. Alguses esitati tantsuetenduste vahele ka laule ja luuletusi. Hiljem keskendus fookus ainult tantsule.

18. sajandi teisel pooles suurenes muusika roll balleti sisu esiletoomisel. Tants hakkas väljendama inimtundeid ning suurenes pantomiimi osatähtsus. 19. sajandil läks ballett enam romantilisemaks ning hakkas rohkem väljendama inimvaimu püüdlemist unistustesse, kirgedesse ja fantaasiatesse. Sellest ajastust pärineb baleriini tõusmine varbaotstele, varvaskingade kasutuselevõtmine ja baleriini kahar tüllseelik. Romantism oli balleti kuldajastu. Kujunes välja kolm peamist balleti koolkonda: itaalia, prantsuse ja vene koolkond.

Tänapäeval on klassikalise balleti peamised keskused Moskva, Sankt-Peterburg, Pariis, London, Milano, Kopenhaagen ja New York. Klassikalisest ballettist on välja arenenud mitmeid huvitavaid erivorme, ent õppes on vundamendiks alati klassikaline ballett.

Eestis toimus esimene balletietendus (Eduard Tubina “Kratt”) 1943. aastal Tartus “Vanemuise” teatris ja “Estonia” teatris 1944. aastal. Loe balletist veel põhjalikumalt siit.

Õpetajad

Kaili Almann

Kaili Almann

On lõpetanud Tallinna Balletikooli. Tantsinud Vanemuise teatris klassikalistes ballettides, kaasaegsetes tantsuetendustes ning osalenud erinevates muusikalides. Kaili on balletti õpetanud Ida Tantsukoolis Tartus. Lisaks balletile on ta tegelenud ka Eesti rahvatantsuga.

Eve Andre -Tuga

Olen lôpetanud Tallinna Balletikooli ja tantsinud Rahvusooper Estonias 22 aastat. Praegu olen juba 3 aastat samas majas repetiitor. Olen tâiendanud ennast erinevatel workshopidel ja käinud mitmel balletikonkursil.
Arvan, et iga ettevōetud tegevus vôi töö on hea kogemus ja igatpidi arendav… tähtis, et teed seda rõõmuga ja nii hästi kui võimalik.

Katre Unt-Lidmets

On lõpetanud Tallinna Balletikooli ja Tallinna Ülikooli Koreograafia osakonna bakalauruse õppes. 17 aastat omandas kogemusi Vanemuise teatri laval, tantsides klassikalise- ja kaasaegsetantsu etendustele lisaks ka muusikalides ning operettides. Teatritöö aastate sisse jäävad ka workshopid Eestis ja Saksamaal. Pedagoogi- ja treeneritöösse suhtub Katre suure austuse ja respektiga. Seetõttu ei alustanud ta  treeneritööd liialt noorelt, kuna tundis, et ei ole selleks vastutuseks veel valmis. Tänaseks on Katre lastega töötanud enam kui 15 aastat. Ta pigem jagab oma kogemusi, kui õpetab tantsima. Ta usub, et eelkõige on vaja lapse ja treeneri vahel leida austus ja usaldus, hoolimine ja mõistmine ning alles peale seda saab hakata kogemusi ja teadmisi jagama. Nii ka täiskasvanutega balletisaalis, kellega tal on õnne olnud koostööd teha viimased 11 aastat. Iga kord, mil ta astub saali treeningusse, tunneb ta end kui õpilasena, kes alles omandab teadmisi ja kogemusi. Õpetajateks ikka lapsed ja täiskasvanud – balletihuvilised.

Hinnakiri

ballett

Rühmatunnid:

 • Treeningtund 15€
 • Kuukaart 2x nädalas 95€ (valikus pilates, ballett, barre ja tund füsioga)
 •  5x kaart  60€ (kehtib 1 kuu, valikus pilates, ballett, barre, tund füsioga)
 • 10x kaart 130€ (kehtib kaks kuud, valikus pilates, ballett, barre, tund füsioga)
 • piiramatu kordadega klubikaart 165€ (kehtib 1 kuu, valikus pilates, ballett, barre, tund füsioga)

Meie koostööpartner on Sport ID

Ballett, pilatese masinatel või matil

 • Personaaltund 45€
 • Personaaltund duo 70€ / osaleja 35€
 • Personaaltund trio 84€/ osaleja 28€

Soodustus rühmatundides:

Seenioritel, õpilastel ja üliõpilastel kehtib stuudios Tasapisitasakaal soodustus -15% (v.a 1 tunni pilet)

Kontaktid

STUUDIO TASAPISITASAKAAL:
+372 511 4038
stuudio@tasapisi.ee

Küsi lisa

  Kontakt

  Võta ühendust

  Stuudio Tasapisitasakaal

  Telefon: +372 511 4038
  E-post: stuudio@tasapisi.ee
  Aadress: Graniidi 1, Tallinn

  Asume kaardil

  Saada meile sõnum