Pereteraapia

Pereteraapia on tõenduspõhine ja laialtlevinud psühhoteraapiameetod, mis vaatleb perekonda kui süsteemi. Teraapia eesmärk on toetada inimeste omavahelist mõistmist, emotsionaalset toetust ja lähedust. 

See teraapiavorm sobib abistava meetodina nii kriisisituatsioonis kui ka juba pikema aja jooksul väljakujunenud probleemide korral. Pereteraapia sekkumise efektiivsust on leitud näiteks psühhosomaatiliste häirete, laste ja teismelistega seotud raskuste, paarisuhteprobleemide, traumaatiliste kogemuste, kaotuste ja leina korral. 

Pereteraapia on tõenduspõhine ravimeetod ka erinevate psüühikahäirete puhul perekonnas (nt psühhoos, bipolaarne häire, söömishäired, depressioon, alkoholi kuritarvitamine). 

Pereteraapia toimub valdavalt vestluse vormis, kus pereterapeut kasutab erinevaid tehnikaid, et toetada iga pereliikme enese väljendamist ning tuua muutust pere suhtlemismustritesse. Siinkohal ei otsi pereteraapia süüdlast, vaid püüab mõista iga pereliikme käitumis- ja mõtlemismustreid teda ümbritsevas süsteemis. 

See, mitu korda on vaja käia ning milline on perekohtumiste sagedus, sõltub probleemi eripärast ja kriitilisusest – seansid võivad toimuda nii kord nädalas kui kord paari kuu tagant. Pereteraapias võiksid osaleda kõik peres koos elavad või probleemiga seotud inimesed. Vahel saab teraapiat alustada ka ainult ühe või paari pereliikmega, kuna ka ühe pereliikme käitumise muutus muudab süsteemi dünaamikat ja suhtemustreid. 

Laste ja teismelistega töös töötan kogu perega. Esmasele vastuvõtule ootan reeglina kogu koos elavat perekonda. Täpsema teraapia kestvuse, sageduse ning teraapias edaspidi osalevate inimeste koosseisu saame leppida kokku esimese kohtumise käigus. 

Pereseansi kestus on tavapäraselt 90 minutit.

Pereterapeut

Juuli Puusepp

Juuli on lõpetanud psühholoogia magistriõppe Tartu Ülikoolis 2019. aastal ja käesolevalt on ta perekonna psühhoterapeutide II astme väljaõppe kolmandal aastal. Põhikohana töötab psühhiaatriakliinikus kliinilise psühholoogi juhendamise all laste ja noorukitega, kus tegeleb lisaks psühhoteraapiale ka diferentsiaaldiagnostikaga. Juuli töötab laste, noorukite ja täiskasvanutega nii individuaalselt kui kogu perega.

Enda töös rakendab peamiselt süsteemse pereteraapia lähenemist, kuid on lisaks täiendanud ennast ka lahenduskeskse lühiteraapia, motiveeriva intervjueerimise ja kognitiiv-käitumisteraapia sissejuhatavatel kursustel. Lisaks on ta hetkel läbimas dialektilise käitumisteraapia põhiväljaõpet ja traumateraapia (EMDR) väljaõpet.

Juuli on Eesti Pereteraapia Ühingu liige.

Juuli kohta saab rohkem lugeda ka lehel: www.rahulelu.ee

Hinnakiri

Individuaalteraapia seanss (kuni 60 minutit) - 75€
Paari- ja pereteraapia seanss (kuni 90 minutit) - 95€

Kontakt

Juuli Puusepp

juulipuusepp@gmail.com

STUUDIO TASAPISITASAKAAL:

stuudio@tasapisi.ee

Küsi lisa