Logopeed 2019-08-14T11:36:07+00:00

Logopeed

Suuliste ja kirjalike kõnehäirete ravi

Logopeed aitab nii lapsi kui ka täiskasvanuid, kel on raskusi mõtteid suuliselt või kirjalikult väljendada.

Esmase konsultatsiooni käigus selgitatakse välja mure olemus ja koostatakse raviplaan. Individuaalse teraapiaplaani kestel seatakse igaks seansiks eesmärgid ning koostatakse probleemi spetsiifikast lähtudes harjutused.

Lisaks valmistab logopeed ette abimaterjalid ja kodused ülesanded (pildid, tekstid). Laste kõneprobleemide korral on väga oluline edu osa lapsevanema valmidus rakendada igapäevaselt teraapiatunnis õpitud oskusi.
Ühe teraapiatunni kestus on olenevalt kliendi vanusest 30-45 minutit, sellele lisandub lapsevanema nõustamine. Täiskasvanute teraapiatund kestab tavapäraselt 60 minutit.

Mis muredega tasub pöörduda?

Abi saavad nii alles kõnelema hakkavad või juba koolis käivad lapsed ning täiskasvanud. Logopeedi abi on tarvis, kui kõne areng ei ole ootuspärane, kannatab hääldamise selgus või grammatika, kõne voolavus on häiritud, esinevad raskused kõne mõistmisel ja kirjaliku kõne omandamisel.

Levinumad mured, milles logopeed saab aidata on kogelemine, erinevad häälduspuuded, müofunktsionaalsed probleemid (vale neelamismuster, keele asend rahuolekus), kuulmislangusest tingitud kõnehäired ja lapse arenguga seotud kõnehäired. Nõustamisele võib pöörduda ka küsimustega seoses koolivalmiduse ja lugemise-kirjutamise eeloskuste arenguga.

Aidata saab ka ajuinsuldi, trauma või muu peaaju toimimist kahjustanud haiguse järgselt tekkinud kõne- või neelamishäirete korral.

Logopeedid

Eike Otto

Eike Betlem

On lõpetanud Tartu Ülikooli logopeedia magistriõppe. Eike on spetsialiseerunud eelkooliealiste laste kõnearengu probleemidele ja häälduspuuetele. Ta on töötanud mitmes lasteaias logopeedina, kõneravi erilasteaias raskemate kõnehäirete ja autistlike joontega lastega ning noorte ja täiskasvanutega meditsiini- ja rehabilitatsioonisüsteemis.

logopeed

Hinnakiri

Logopeed:

  • konsultatsiooon 40€
  • uuring (iseloomustuse/raviplaani koostamine) 35€
  • kõneraviseanss (raviplaani rakendamine) 35€

Kontaktid

Küsi lisa

Kontakt

Võta ühendust

Stuudio Tasapisitasakaal

Telefon: +372 511 4038
E-post: stuudio@tasapisi.ee
Aadress: Graniidi 1, Tallinn

Asume kaardil

Saada meile sõnum