Klassikaline massaaž on traditsiooniline ja levinud massaažiliik, mis baseerub rootsi massaažil. Seda tehakse nii õlidega kui ka kuivalt.
Klassikalist massaaži võib teha vastavalt soovile ja vajadusele kas üksikutele kehaosadele või kogu kehale. Massaaži peaeesmärk on parandada kudede hapnikuga varustatust ja eemaldada organismist toksiine. Nõnda kiirendatakse ainevahetust, taastatakse energia ning korrigeeritakse lihastoonust. Toime on vastavalt kasutatud võtetele kas lõõgastav või toonust tõstev.
Klassikalise massaaži tehnikad sisaldavad endas silitamisi, naha ja nahaaluskoe hõõrumisi, lihaste muljumist, vibratsiooni ja erinevaid kergeid löögilisi võtteid.
Peale massaaži on soovitav juua ravimteed või mineraalvett ning paar tundi mitte süüa.
Massaažis on ühendatud nii puudutuste positiivset emotsiooni andev mõju kui ka ravitoimeline tehnika. Head massööri võiks nimetada ka tervendajaks, kes suudab tagasi anda nii hinge kui keha tervise. Üldmassaaži võib teha igal ajal. See aitab peletada väsimust, turgutada immuunsussüsteemi, tasakaalustada närvisüsteemi, viia kehast välja jääkaineid, parandada ainevahetust ja vähendada lihaspinget ning selle läbi ka valusid. Väheneb stress ja tugevneb närvisüsteem.
Massaaž on efektiivne kaalu langetada soovivate inimeste puhul. Massaaž pingutab lõtvunud nahka, parandab lihastoonust ja kiirendab ainevahetust. Sportlastele on massaaž lausa hädavajalik, sest paraneb südame töö ja suureneb liigeskapslite liikuvus. Lisaks aitab massaaž nii trennijärgselt kui ka eelselt lihaseid lõdvestada. Sundasendis töötajatele on massaaž samuti väga sobiv, sest see aitab vabaneda keha teatud piirkondadesse kogunenud pingetest.
Klassikaline massaaž avaldab mõju vere, lümfi, koevedeliku liikumisele, kõrvaldab seiskumise ja paisunähtusid ja tõstab masseeritava kehaosa temperatuuri. See avaldab soodsat mõju keha verevarustusele.