Lümfimassaaž ehk manuaalne lümfidrenaaž on nahka ja nahaaluseid kudesid mõjutav pindmine massaaž, mis stimuleerib lümfivedeliku voolu ja ergutab jääkainete eemaldamist kehast. Lümfimassaaž lõdvestab, leevendab lihaspingeid ja mõjub hästi tursete, vereringehäirete ning ainevahetushaiguste puhul.
Lümfimassaaži kasutatakse näiteks alajäsemete, veenilaiendite ja lümfiteede ahenemisest tingitud tursete (sh rasedusaegsete tursete) leevendamiseks. Lümfimassaaž on sobilik ka peale ulatuslikke operatsioone ning muudel traumajärgsetel aegadel.
Lümfimassaaži alustatakse kaelapiirkonnast. Võtted on kerged, spiraalsed, ringjad ja pumpavad. Lümfimassaaz ei tekita valu ega nahapunetust. Liiga tugev lümfimassaaž võib takistada lümfivoolu.
Lümfiringe aeglustub inimesel magades, liikumisvaeguse, ülekurnatuse ja ühekülgse füüsilise töö puhul. Lümfiringe aeglustumist soodustavad mehaanilised takistused lümfiteedes, põletikulised protsessid ja organismi jahtumine. Kui lümfiringe liialt aeglustub, siis kuhjuvad slakid ehk vedelik, mis rõhub kudesid ja närvilõpmeid. Massaaži kaudu mõjustatakse nii rakke kui ka vere ja lümfi ning sidekoe vedelikke. Samal ajal lükatakse jääkained veresoonte seinte juurde ja nii eemalduvad ka teised ained kiiremini. Toimub organismi puhastumine.
Lümfimassaaž koosneb peamiselt neljast põhivõttest ning nende mitmesugustest variatsioonidest. Võtete kasutamise määrab turse liik ja tõsiduse aste.