Qigong rühmatreening

Leebelt ja sihikindlalt elujõulise tasakaalu poole

Tunnid toimuvad:

 Qigong  rühmatreening toimub teisipäeviti  kl 18:00

Qigong (eestipäraselt tši kun) on üks tõhus tervist ja eluenergiat edendav ning säilitav liikumispraktika.

Mida kujutab endast Qigong treening?

Qigong liikumispraktika arendab keha, meele ja hingamise reguleerimise oskust, õpetades seda erinevate harjutuste kaudu suunama ja transformeerima. Seda Hiina päritolu liikumistreeningut on praktiseeritud juba vähemalt kolm tuhat aastat.

Qi vastab sanskriti sõnale “prana” ja kreeka sõnale “pneuma” ning tähendab hingetõmmet või elu hingetõmmet, (eestipäraselt öeldakse teinekord ka vägi või eluenergia). Samuti viitab see mõiste maa materiaalsuse fundamentaalsele olemusele. Sõna “gong” saab tõlkida, kui “vaimu kontrolli keha üle”. Tõlkes tähendab Qi Gong “vaimu kontrolli qi ehk eluenergia liikumise üle inimese kehas”.

Süstemaatiline Qigong treening tasakaalustab siseorganite tööd, treenib lihaseid, tugevdab luid, liigeseid ning stimueerib energia liikumist kehas. Tehes seda seejuures liigeseid liigselt koormamata ja vigastamata. Harjutusi tehes on oluline omandada selle praktika põhitõed, milleks on õige kehahoiak ja hingamine.

Kehalis-vaimsete liikumismetoodikate looja ja samasisuliste raamatute autor Ilchi Lee1 toob välja järgnevad regulaarse Qigong treeningu kasutegurid:

Füüsiliselt sirutub selgroog, vaagen ja selgroog kohandub ning keha taastab oma sümeetrilise tasakaalu. Samuti taandub valu neis piirkondades, kuhu koonduvad pinged või mis valutavad. Regulaarse treeningu tulemusena muutub tugevamaks muskulaarne, närvi- ja vereringe süsteem.

Vaimselt keha lõdvestub, mis ühtlasi rahustab meie meelt. Täielikum hingamine parandab hapnikuvarustatust ajus; pea tundub selgem ja mälu muutub täpsemaks. Kasvab võime tulla toime stressiga ning kontrollida oma mõtteid ja emotsioone.

Treeningus tähtsustame läbi erinevate harjutuste hingamise ja liigutuste kooskõla. Kui hingamine on liigutustega kooskõlas parandab see meie ainevahetuse toimimist. Regulaarne Qigong treening tagab hea füüsilise ja vaimse vormi.

Treeningriietuseks sobivad liikumisulatust mitte piiravad mugavad riided. Jalga sokid või näiteks kumminagadega (varvas)sokid. Treenida saab edukalt ka paljajalu. Samuti sobivad kergemad ja mugavad jooksu- või treeningjalatsid, millele on sussi laadne nahast tald või miks ka mitte varbad mitte kokku suruvad (tantsu)sussid.

Esimest korda tundi tulles palun võta eelnevalt ühendust Katrin Essensoniga: nosnesse@gmail.com

NB! Vastused tekkinud küsimusele saad samuti kirjutades Katrinile – nosnesse@gmail.com

1 Ilchi Lee, “Meridian Excercise for Self-Healing”, “© 2003, 2008 by Ilchi Lee

Õpetajad

Katrin Essenson

Katrin Essenson

Olen end täiendanud erinevates töötubades ja omandanud teadmist kehast ja inimeseks olemisest lisaks kunstile ka massaažiteraapia abil. Eriti inspireerib Shiatsu teraapia, mis on veel üks tark viis kehalis-vaimse tasakaalu saavutamiseks, põhinedes samuti meridiaanide toimimise loogikale.

Aastaid tagasi notafe festivalil Takashi Tsumura qigong liikumise tundides osaledes inspireeris viie looma tehnika. Huvi selle omamoodi tantsulise tehnika vastu pole aja jooksul sugugi vähenenud. Qi gong praktika pakub jätkuvalt uusi võimalusi selleks, et hoida oma füüsilist ja mentaalset energiat dünaamilises tasakaalus. Sümpaatne on ka idamaiste võitluskunstide loogika – teha võimalikult vähe, selleks, et saada täpne tulemus.

rühitreening

Hinnakiri

Rühmatunnid:

 • Treeningtund 15€
 • 5x kaart  70€
 • 10x kaart 130€

Kontaktid

Küsimustele saab vastused:

nosnesse@gmail.com või helista 56352993

Küsi lisa

  Kontakt

  Võta ühendust

  Stuudio Tasapisitasakaal
  E-post: stuudio@tasapisi.ee
  Aadress: Graniidi 1, Tallinn

  Asume kaardil

  Saada meile sõnum