Barre

Tõeline maiuspala balletist ja pilatesest

Barre tunde hetkel ei toimu. Treener on lapsehoolduspuhkusel.

Barre on tund, kus kohtuvad pilates ja ballett. Tundi on koondatud balleti ja pilatese põhitõed. Harjutustesse on kombineeritud kahe erineva stiili tehnika ja seotud muusikaga. Tund on aktiivne ja liikuv.

Tunnid toimuvad:

K  18.40 – 19.40

Mis see Barre on?

Barre ehk eesti keeles stange on balleti ja pilatese segu. Treeningmeetodi nimi tuleb prantsuse keelest nagu ka kõik teised balleti terminid, mis on kasutusel juba balleti ühe asutaja Louis XIV ajast.

Barre on väga omapärane ja unikaalne treeningmeetod, kus stange toel ja muusika saatel võetakse kombineeritud harjutustega läbi kõik lihasgrupid – hea koormuse saavad nii käed kui jalad, kõht ja selg ning igas tunnis treenitakse lisaks lihastele ka spetsiaalsete harjutustega natuke võhma, mis on sama oluline kui treenitud lihased. Kuna tänapäeva kiire elutempo juures möödub enamus päevast „kiireid asju“ tehes istudes, ollakse päeva lõpuks istumisest nii väsinud, et tihti valitakse enese liigutamiseks pigem aeglane ja rahulik treening, kui võhma kasvatav kardiotreening, mis nagu nimigi ütleb, on väga kasulik meie südamele.

Barre’d alustatakse soojendusega ja edasi liigutakse erinevate lihasgruppide juurde. Lõpetatakse rahulikumalt, minnes kiire tempo pealt sujuvate harjutustega üle venitustele. Barre harjutused on väheke teistsugused, põhinedes paljuski stange võimalustele. Igale harjutusele vastab oma muusikapala, mis aitab harjutuste vältel õiget rütmi ja tempot hoida ning toetab terminite ja liigutuste õppimist. Lisaks stangele (soojendusharjutused ja kombineeritult erinevate lihasgruppide harjutused) kasutatakse ka raskuspalle (harjutused käelihastele) ja pilatese matti (harjutused nii selja- kui kõhulihastele). Harjutused ei ole tegelikut rasked, aga mõõdukas tempo ja korduste arv panevad sinu keha suutlikkuse korralikult proovile.

Barre treeningu üheks eeliseks ongi tema kombineeritus, kus erinevate harjutuskavade ja -vahenditega on võimalik treenida erineva tempo ja raskusastmega. Kogu treeningule lisab vürtsi muusika.

Tule ja proovi tunnike Barre’d hea muusika, hea õpetaja ja toredate trennikaaslastega. Ning kui harjutused ja balletivaramusse kuuluvad nimetused saavad selgeks, siis sealt edasi on kõik juba „kerge“.

Eelnevaid teadmisi balletist ega pilatesest pole vaja.

NB! Kuna treening on siiski intensiivne, siis neile, kellel on mõni tervisehäda või vigastus, on soovitav enne esimest korda konsulteerida õpetajaga.

Õpetajad

Mari Kõiv (lapsehoolduspuhkusel)

Mari on endine baleriin ning rahvusvaheliselt litsentseeritud Stott Pilatese instruktor. Lisaks oskustele juhendada pilatese treeninguid nii matil kui masinatel, oskab Mari nõu anda treeninguks erinevate vigastuste ja haigusjuhtumite korral. Marile meeldib end pidevalt täiendada erinevates pilatese õpitubades nii Eestis, Euroopas kui ka Kanadas.

barre

Hinnakiri

Rühmatunnid:

 • Treeningtund 15€
 • Kuukaart 2x nädalas 95€ (valikus pilates, ballett, barre, tund füsioga)
 • 5x kaart  60€ (kehtib 1 kuu, valikus pilates, ballett, barre, tund füsioga)
 • 10x kaart 130€ (kehtib kaks kuud, valikus pilates, ballett, barre, tund füsioga)
 • piiramatu kordadega klubikaart 165€ (kehtib 1 kuu, valikus pilates, ballett, barre, tund füsioga)

Meie koostööpartner on Soprt ID

Soodustus rühmatundides:

Seenioritel, õpilastel ja üliõpilastel kehtib stuudios Tasapisitasakaal soodustus -15% (v.a 1 tunni pilet)

Kontaktid

STUUDIO TASAPISITASAKAAL:
+372 511 4038
stuudio@tasapisi.ee

Küsi lisa

  Kontakt

  Võta ühendust

  Stuudio Tasapisitasakaal

  Telefon: +372 511 4038
  E-post: stuudio@tasapisi.ee
  Aadress: Graniidi 1, Tallinn

  Asume kaardil

  Saada meile sõnum