Stuudio Tasapisitasakaal ootab Sind suvelaagrisse!
Koolimäel, 18.-20. august 2019a.

Päevad on täis erinevaid treeninguid, joogast balletini ja pilatesest füsioteraapiani. Kogume uusi teadmisi ning kogeme uudseid tegemisi, toredaid inimesi, päikest, männimetsa, merelaineid ja mõnusat koosolemist.
Laagri hommikud algavad ühise hommikusöögiga ning mõnusa olemisega, tervisliku jalutuskäigu või värskendava suplusega, kuniks meid (teid) trenni kutsutakse. Päev jätkub huvitavate tundidega õhtuni.

Oma teadmisi jagavad Sirli Hinn, Lee Dillon, Mari Kõiv, Katre Unt-Lidmets.

Sellel aastal vaatame laagris lähemalt, kuidas ja miks tekivad kaela- ja õlavöötme pinged.  Millised on tagajärjed ja kuidas neid märgata.

Igapäevaelu tegevused, töö, nutiseadmete kasutamine  ja  ühekülgne treening tekitavad lihaspingeid ja lihastasakaalu häireid, mis väljenduvad kehas rühimuutuste, ebamugavustunde, väsimuse ja valuna. Inimkeha on tervik, kus ühe piirkonna pinge, liikuvuspiiratud ja nõrkus põhjustavad teiseses piirkonnas valu ja liigset mobiilsus. Seekord võtame luubi alla ülakeha ehk kaela-õlavöötme ja rindkere piirkonna. Räägime pisut anatoomiast ja selgitame kuidas on kaebused alaselja ja õla piirkonnas seotud muutustega rindkere liikuvuses ning mis juhtub kui treening ja töö pole tasakaalus. Õpime märkama kehaasendi muutusi ning testima nende piirkondade jõudu ja liikuvust. Teema praktikas läbi terapeutilised harjutused, mida oma töö- ning treeningrutiini lisada, et leevendada ja ennetada probleeme ülakeha piirkonnas.

Stuudio Tasapisitasakaal on sündinud suurtest unistustest, uskumisest, et alati saab minna edasi, alati on olemas lahendus. Meid innustas tegutsema soov luua killuke turvalisust ja terake tarkust, mille tulemuseks on tervis ja hea enesetunne. Oleme juba 10 aastased. Meil on pidu!

Laagri ajakava:

I päev (18.august)

12,00 –  saabumine ja juubelitervitus

13,30-14,30 ballett/ pilates

15,00 LÕUNA

16.00-17,30/18,00 Füsioterapeut Sirli loeng õlavööde, rindkere + harjutusvara.

18,00-19,00 mindful movement

19,30 õhtusöök ja VIKTORIIN

II päev (19.august)

8,00 jooks/kõnd ja suplus

8,30-9,30 hommikusöök

10-11 ballett/pilates
12-13 variatsioonid/ pilates sõbraga

13,30-14,30 LÕUNA

15,30-16,30 tund füsioterapeudiga
17-18 yin jooga

18,30 õhtusöök ja PIDU

III päev (20.august)

8,00 kõnd/jooks ja suplus

8,30-9,30 hommikusöök

10,-11,30 füsioteraapiline soojendus – ballett/lindikava-venitused

12,00 pidulik lõpetamine

Laagris, kõikide treeningute vahel, võtab vastu ja aitab Sind sirgeks seada füsioterapeut Sirli.

Konsultatsioon 30 minutit – 25€

lihashooldus nt ainult selga või jalgu  – 30min 25€.

60 min – 35€

Teipimised ja nõelad teraapia sees on teraapia osa ja nö hinna sees.

Huvilistel palume laagris osalemise soovist teada anda stuudio@tasapisi.ee  või helistada 5114038

Osalejatele saadame info koos täpsema ajakavaga augusti alguses. Kohtade arv on piiratud.

Hind: 250 €

Võta aega rõõmuks, naeruks ja terviseks!

Kohtumist oodates stuudio Tasapisitasakaal

Treenerid

Mari Kõiv

– naine, kes liigub ringi peas keerlemas mõtted hästi toimivast inimkehast ja pilatesest.

12 aastat tagasi ei osanud Mari arvatagi, et ta võiks olla pilatese õpetaja, aga tänaseks on ta seda juba teinud viimased kümme aastat. 2006a. tantsis Mari lavalaudadel balletti ja muretses hoopis sellepärast, kas piruetid ikka tulevad välja. Sellest, et ta aasta pärast on Torontos ja õpib hoopis midagi muud ei osanud ta mõeldagi. Läks aga tõesti nii, et kevadel 2008a. naasis ta kaugelt Kanadast pilatese õpetaja diplom taskus ning kuni tänaseni paelub see eriala teda. Mari käib ennast täiendamas Madeline Blacki ja Deborah Lesseni käe all, kes on maailmas tuntud pilatese õpetajad, mõlemad samuti endised tantsijad. Alles on ka Mari side balletiga, sest ta õpetab pilatest Estonia teatri tantsijatele ning Tallinna Balletikooli õpilastele.

Lee Dillon

– naine, kes leiab läbi suurte teadmiste ja väikeste nippide rahu meeles ja kehas.

Lee on õppinud pilatest Eestis ja Hispaanias, töötanud sel alal maailma erinevates paikades. Aastatel 2010-2012 õppis Austraalias kinesioloogiat Australian College of Complimentary Medicine ja The Health Arts College. Seejärel naases tagasi Eestisse ja on siin tegelenud nii kinesioloogia kui pilatese ja joogaga. Aastal 2015 siirdus Prahasse õppima Yin joogat ning praktiseerib seda tänaseni jätkab õpinguid ja enesetäiendamist Deborah Lesseni, Elena Browersi käe all, lisaks erinevate töötubadele Pilatese, Jooga, toitumise ja hiinameditsiini vallas.

Katre Unt-Lidmets

– naine, kes näeb läbi muusika ja tantsu teed parema enesetunde juurde.

On lõpetanud Tallinna Balletikooli. 17 aastat omandas kogemusi Vanemuise teatri laval, tantsides klassikalise- ja kaasaegsetantsu etendustele lisaks ka muusikalides ning operettides. Teatritöö aastate sisse jäävad ka workshopid Eestis ja Saksamaal. Kui ta teatrist ära tuli, asutas ta koos mõttekaaslastega stuudio Tasapisitasakaal, kus jagab oma teadmisi tantsuõpeta­jana. Ühel hetkel otsustas ta veel korra õppima minna ja lõpetas Tallinna Ülikooli Koreograafia osakonna.Katre peab väga oluliseks, et treeneri ja treenitava vahel oleks austus ja usaldus, hoolimine ja mõistmine, ning alles pärast seda saab hakata kogemusi ja tead­misi jagama. Pedagoogi- ja treeneritöösse suhtub Katre suure austuse ja respektiga. Seetõttu ei alustanud ta  treeneritööd liialt noorelt, kuna tundis, et ei ole selleks vastutuseks veel valmis. Nii ka täiskasvanutega balletisaalis, kellega tal on õnne olnud koostööd teha viimased 10 aastat. Iga kord, mil ta astub saali treeningusse, tunneb ta end kui õpilasena, kes alles omandab teadmisi ja kogemusi.

Meie külaline:

Sirli Hinn

– naine, kes teab mida teha, et teadlikus haiget saanud kehas tõuseks.

Sirli Hinn on enam kui  10-aastase töökogemusega füsioterapeut, kes on keskendunud  spordifüsioteraapiale, sh spetsiifilisemalt tantsule ja sellega kaasnevatele vigastustele.

Tema põhitöö alastes 2014.a hooajast on Rahvusooperis Estonia, kus ta abistab Eesti Rahvusballetti ja Tallinna Balletikooli tantsijaid. Lisaks teeb ta vastuvõtte Füsioteraapia Kliiniku meeskonna liikmena Spordimeditsiini SA-s ning on mitmete tipp ja harrastussportlaste isiklik füsioterapeut. Valgast pärit ja maakonna haiglas ning kohaliku korvpalli meistriliiga meeskonna füsioterapeudina alustanud Sirli klientideks on lisaks tipptantsijatele ja korvpalluritele ka võrkpallurid, maadlejad, jooksjad, iluvõimlejad, uisutajad, vehklejad, triatlonistid ja ekstreemsportlased. Nimekamad neist nt vigursuusatajad Kelly ja Henry Sildaru, maadleja Ardo Arusaar, triatlonist Ivo Suur, jooksja Jekaterina Patjuk. Sirli on Eesti Füsioterapeutide liidu ning International Association for Dance Medicine and Science liige.

„Kombineerin oma töös erinevad pehmekoe teraapiad harjutustega. Lihashoolduse käigus saab nii mulle kui kliendile selgeks milliste harjutuste ja venitustega teraapia efektiivsust suurendada. Samuti näitab harjutuse sooritamise kvaliteet, kus võiks kehas olla probleem, mida massaaži, nõelravi või teipimisega mõjutada. Usun, et edu võti peitub usalduses ja koostöös. Hoian ennast kursis valdkonnas toimuvaga ning häid suhteid kolleegidega. Edulugude taga seisab tihti terve meeskond – treenerid, arstid, füsioterapeudid, psühholoogid. Tean, kuhu pöörduda, et tagada oma kliendile parim võimalik abi.“

Ülle Lutterus

– naine, kes on olnud 10 aastat  Stuudio Tasapisitasakaalu jaoks olemas. 

Tema teab, mida sosistavad stuudio seinad, mida mäletab trepp. Ta teab, miks keegi on kurb või hoopis rõõmus, miks ei jõua täna tundi või on kindlasti tulemas. Ülle teab, et hommikud algavad laagris hea kohvi ja parima hommikusöögiga, nii läbi lõuna õhtuni välja. Ülle loob laagris hetked, kus aeg korra peatub ja on võimalus kosutava ampsuga hinge tõmmata ning rõõmsalt edasi minna.

Maja

Kontaktid

STUUDIO TASAPISITASAKAAL:
+372 511 4038
stuudio@tasapisi.ee

Küsi lisa

Kontakt

Võta ühendust

Stuudio Tasapisitasakaal

Telefon: +372 511 4038
E-post: stuudio@tasapisi.ee
Aadress: Graniidi 1, Tallinn

Asume kaardil

Saada meile sõnum

Kontakt

Võta ühendust

Stuudio Tasapisitasakaal

Telefon: +372 511 4038
E-post: stuudio@tasapisi.ee
Aadress: Graniidi 1, Tallinn

Asume kaardil

Saada meile sõnum