WuShu Kung Fu 2019-03-15T07:54:54+00:00

WuShu Kung Fu

Idamaade ajalugu, filosoofia, keha ja hinge ühtsus.
Paindlikkus, osavus, koordinatsioon, jõud!

WuShu Kung Fu on Wu-Shu stiil, mis on huvitav lapsele nii praegu kui ka tulevikus.

Õpetusi ja kogemusi jagavad treenerikogemustega WuShu föderatsiooni instruktorid, kes on võitnud auhindu erinevatel Wu-Shu võistlustel nii Eestis, Lätis kui ka Soomes.

OODATUD ON KÕIK TÜDRUKUD JA POISID ALATES 6. ELUAASTAST!

Avaldused ja lepingud:

Tunnid toimuvad:

Õppeaasta 2018/2019  tunniplaan:

T  16.30-17.30
R  16.30-17.30

Tasapisi Tantsukoolis on vaheajad: 24.12.2018 – 06.01.2019 ja 25.02.2019 – 03.03.2019

Tunnist lähemalt

Kungfu Palvetajaritsika (tanglan quan) stiili rajamise algusest eksisteerivad vastakad andmed. Enim usutavad versioonid toetuvad vanadel manuskriptidel. Suuline folkloor mõnikord toetab ja teinekord läheb nendega kirjadega vastuollu.

Kokkuleppeliselt on esitatud versioon kus usutakse palvetajaritsika võitlusstiil olevat üle tuhande aasta vana. Oma ajaloos on ta erinevate meistrite poolt töödeldud erinevateks alamstiilideks saades märgistatud erinevate nimetustega. Ploomiõie palvetajaritsika stiil (Plum Blossom Praying Mantis Boxing) sai oma nime 19ndal sajandi lõpus, et eristada algupärast hilisematest töötlustest (algselt kutsiti stiili lihtsalt tanglan quan). Taiwanis kutsutakse seda siili ekslikult Seitsme Tähe palvetajaritsika stiiliks (Seven Stars Praying Mantis).

Palvetaja ritsika stiili sünteesijaks peetakse rusikavõitlejat Wang Lang´i (Põhja-Song dünastia ajast 969-1126). Legendi järgi osales Lang tihti Kaifengi linnas (kuulsa Shaolin kloostri kõrval) peetavatel kahevõitlusturniiridel. Peale ühte kaotusega lõppenud võitlust lahkus Lang linnast süda täis kibestumist. Ühel hetkel, kui ta parasjagu teeserval puu all pisut jalgu puhkas, märkas ta teel vankriratta roobastes palvetajaritsikat. Lähenevat vankrit silmates tõstis putukas oma esijalad ja  vaatas ähvardavalt ohu poole. Wang Langile tegi see kõvast nalja, et selline pisike elukas ei tunnetanud enda ja vankri suuruste erinevusi. Lang tõstis ritsika ettevaatlikult teelt ja viskas tolle teepervele. Vapper sitikas naases aga hetkega teerajale, võttis oma mõõkteravate esijäsemetega vankriratast ja lendas kõrges kaares ohutusse kaugusesse. Rusikavõitleja Lang´i sai sellest juhtumisest võimsa ilmutuse. Naasnud koju uuris Wang Lang põhjalikult palvetajaritsikaid: kuidas nad toimetavad, saaki püüavad ja omavahel nagistavad. Oma tähelepanekute põhjal ritsikatest leiutaski mees kuulsa palvetajaritsika võitlustiili.

Ajalugu märgib veel, et peale aastaid oma uue stiiliga praktiseerimist võitis Lang teda häbistanud vastase ja sai nii kuulsaks, et imperaator kutsus teda oma sõjaväkke kindraliks. Wang Lang ütles pakkumisest ära ja tegeles edaspidi oma stiili täiendamisega.

See annab kindlustunde füüsilisele kallaletungile vastu seista. Aitab arendada ka igapäevases elus rakendatavaid füüsilisi võimeid nagu koordinatsioon, paindlikus ja kiirus, tugevdades seeläbi tervist ning füüsilist vormi.

Kung-Fu treeningud aitavad lapsel:

  • arendada paindlikkust, osavust, koordinatsiooni, jõudu;
  • arendada lihaseid;
  • õppida end kaitsma;
  • arendada enda tööharjumust nii üksinda, paaris kui ka grupis;
  • laiendada oma silmaringi.

    Mis on WuShu?

Wushu ja kung fu loetakse sünonüümideks. Teineteisest on neid praktiliselt võimatu eristada või eraldi aladeks liigitada ja samas ka mõttetu. Seepärast, et vältida segadust, oleks mõistlik kasutada Hiina võitluskunstide puhul ametlikku nimetust – wushu [ušu].

Wushu nimetus (wu – sõda ja shu – kunst) võeti laialdaselt kasutusele alles seoses kultuurirevolutsiooniga. Mandariini keeles tähendab see sõja- ehk võitluskunsti.

Kung fu terminit (kung – energia ja fu – aeg) võib tõlgendada kui kindla ajaperioodi vältel omandatud oskust. Seega näiteks kokad, õpetajad, autojuhid jt oskavad kung fu’d omal alal.

Tänapäeval räägitakse väga palju karatest, aikidost, taekwondost, kuid unustatakse, et kõik need stiilid on alguse saanud Hiinast. Näiteks karate oli algsel kujul wushu ühe stiili lihtsustatud vorm. Seda ei tohiks võtta kui halvustamist, kuna käesolevaks ajaks on sellest välja kasvanud väga mitmed head alastiilid, mis kannavad edasi wushu sisu.

Wushu on tõhus ja praktiline võitlussüsteem, milles olete kindlasti saanud veenduda paljude kaasaegsete filmide kaudu. Eelmise sajandi teisel poolel, seoses meistrite vaheliste duellide keelustamisega ja hiinlaste salatsemisega, jäi paljudele mulje, et wushu on pelgalt mingisuguste kavade esitamine või show esinemised. Paraku ei tabatud tegelikku sisu ja tausta. Wushu on kõige mitmekülgsem idamaiste võitluskunstide kogum, millest võib iga soovija leida midagi enda jaoks. Noortele näiteks sanda/qinda vabavõitlus, taolu’d (vormide tegemine)  ja vanematele inimestele näiteks taiji, qigun jt.

 

 

Õpetajad

Taniel Suvi

Taniel Suvi, M.A (s. 1971)

1988 Mainor Shaolin. Wushu õpingute algus.

1992 Wushu palvetajaritsika stiili treenerina tegutsemise õigus Hiina Weifang linna Taiji Meihua Tanlangquan assotsiatsiooni poolt.

2017 Parameedik

2018 Aquathlon (veealune käsivõitlus) abitreener. MTÜ Meregrupp.  Spordiregistri tunnistus 126370

2019 vabasukeldumise AIDA4 meistersukelduja-abitreener. Association Internationale pour le Développement de l’Apnée

Hinnakiri

Lastetants, Ballett, WuShu:

  • Treeningtund 10€
  • Õppemaks 1x nädalas 37€
  • Õppemaks 2x nädalas 50€

Kontaktid

STUUDIO TASAPISITASAKAAL:
+372 511 4038
stuudio@tasapisi.ee

Küsi lisa

Kontakt

Võta ühendust

Stuudio Tasapisitasakaal

Telefon: +372 511  4038
E-post: stuudio@tasapisi.ee
Aadress: Graniidi 1, Tallinn

Asume kaardil

Saada meile sõnum