Muusikateraapia

Mis on muusikateraapia?

Muusikateraapia on tõenduspõhine teraapiavorm, kus lisaks sõnadele kasutatakse teraapiaprotsessis muusikat eneseväljenduse ja kommunikatsiooni eesmärgil. Teraapias käsitletakse kliendi emotsioone ja tundeid läbi loovate tegevuste. Selle käigus saab klient keskenduda täielikult iseendale, et mõista enda sees toimuvaid protsesse.

Muusikateraapia puhul ei ole pillimängu- ega lauluoskus oluline. Kesksel kohal on enese väljendamine läbi muusika, sest sõnadest võib tihtipeale jääda vajaka.

Muusikaterapeut

Kadri Arula

Kadri on lõpetanud bakalaureuseõppe muusika erialal Goldsmithsi Ülikoolis Londonis, lõpetanud muusikateraapia algkursuse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning kaitsnud muusikateraapia magistrikraadi Roehamptoni Ülikoolis Londonis.

Muusikaterapeudina on Kadri töötanud neuroloogiahaiglas, erivajadustega laste koolis, psühholoogiliste probleemidega täiskasvanutega, erivajadustega täiskasvanutega. Hetkel töötab ta Muusikateraapia Keskuses ja Viru Vanglas ning on Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud kursusel “Sissejuhatus muusikateraapiasse”. Kadri on Eesti Muusikateraapia Ühingu ja Briti Muusikateraapia Ühingu liige.

Kadri lähenemine on eelkõige kliendikeskne. Kadri leiab, et teraapia tähtsaimaks alustalaks on ausa ja tugeva usaldussuhte loomine kliendi ja terapeudi vahel. Lisaks muusikale kasutab ta oma töös liikumist, kunsti- ja hingamistehnikaid. Kadri lähtub keha-vaimu koostööst ning nende omavahelisest sümbioosist.
Muusikateraapiat on võimalik läbi viia nii eesti kui inglise keeles ning vajadusel Zoom’i vahendusel. Ühtlasi viib Kadri läbi ka muusikateraapia töötubasid ja koolitusi.

Hinnakiri

Seanss 55 €

Seansi kestvus  - 50 minutit

Kontakt

Küsi lisa