Meridiaanipõhine Zen harjutuste treening

Leebelt ja sihikindlalt elujõulise tasakaalu poole

Tunnid toimuvad:

Alustame 07.oktoobril. Anna oma huvist meile teada kirjutades stuudio@tasapisi või helistades 5114038

K  17.45. – 18.45

Meridiaanipõhine Zen harjutuste*treening

Treening elujõulistele inimestele!

Zen treening on välja mõeldud nimi, mis annab hea üldistuse minu poolt läbiviidud konkreetsele treeningu sisule ja viitab sellele, et tegemist on Idamaiste võitluskunstide baasil arendatud terviseliikumisega, mis baseerub Traditsioonilise Hiina Meiditsiini (TCM) teadmistele. Meie Zen treeningus kombineeritakse teinekord harjutusi ka teiste Idamaade tervisepraktikatega nagu näiteks Qi gong või Yin jooga.

Zen harjutuste seeria sisuks on viia leebelt sihikindlalt kogu keha tasakaalu ja mobiliseerida energeetiliselt kogu keha. Treeningus, kus tuleb teha võimalikult vähe, keskendutakse hingamisele ja kasutatakse reeglina ka kujutluse abi. Vaatamata pingutusele ja suunist asendite täpsuse poole, püüame harjutusi tehes lõdvestuda, millist lähenemist nimetatakse sarnaselt Tai chi ja Qi gong treeningutega ‘pingevaba pingutuse’ tehnikaks. Harjutused stimueerivad energia – ehk Jaapanis ki; Hiinas chi või Indias prana, oleneb millist taustsüsteemi järgida – liikumist kehas, mõjutades meridiaani liine pidi meie üldist heaolu. Idamaistes tervisepraktikates nimetatakse meridiaanideks mitte materiaalseid energiakanaleid, mis läbistavad kogu keha. Seejuures on iga meridiaan seotud vastava siseorgani- ja/või keha funktsiooniga.

Meie Zen treeningu kompleks koosneb baas-, lebamis-, täiendavatest ja lõpuni viimistlevatest harjutustest, mis on kõik veidi erinevad raskusastmelt. Treeningus kasutame teinekord ka Qi gong liikumistehnikaid ning mõnikord võib harjutuste loogika ja ka positsioonid täiesti õigustatult meenutada Yin joogat või jooga harjutusi üldisemalt.

Zen treeningu aluseks on Hiina Traditisoonilise Meditsiini (TCM) väga vanad teadmised ja kogemused. TCM tervistavate tehnikate üheks eesmärgiks on ennetada haiguseid, mille üheks alustalaks on ka mõõdukas ehk personaalselt optimaalne liikumistreening. Kohati võib tunduda, et meridiaani venituste baasharjutused pea üks ühele sarnased Shiatsu* tervisevõimlemise harjutustega.

Üldiselt on profülaktilises mõttes kasulik läbi teha kõiki meridiaane puudutav treeningseeria. Veelgi tõhusam on teha Zen harjutusi järjepidevalt, keskendudes seejuures personaalsetele vajadustele. Harjutused on põhimõtteliselt lihtsad meelde jätta ning ajapikku saab olema kerge teha neid igapäevaselt ka kodus. Muuseas mõjub meridiaanipõhine Zen harjutuste treening hästi figuurile.

*Shiatsu (otsetõlkes “sõrmede surve”) on Jaapani teraapiline kehatehnika, mille teoreetiline taust tuleneb Hiina Traditsioonilisest Meditsiinist. Shiatsu massaaž ja tervisevõimlemine jagab ühist ajalugu Hiina Traditsioonilise Meditsiiniga. Viimastel aegadel võib Shiatsu arengus tuua välja kolm treaapia stiili: Serizawa Tsubo teraapia, Namikoshi füüsilisele heaolulie orienteeritud teraapia ja Masunaga Zen Shiatsu.

Õpetajad

Katrin Essenson

Katrin Essenson

Katrin Essenson on tantsukunsti taustaga artist, tegevuskunstnik ja terapeut, kes on end täiendanud erinevates liikumispõhistes töötubades ja praktiseerinud elu jooksul erinevaid võitluskunsti vorme. Qi gong 5-looma tehnikat õppis ta, juba uutele jahimaadele lahkunud, Takashi Tsumura juures; on osalenud Part Parmase Tai chi treeningutes ja Wu shu treeningutes Meister Chang’i juures. Lisaks personaalsele kutsumusele praktiseerida Qi gong ja Zen harjutusi igapäevaselt on Katrin viimasel ajal süvenenud ka Jaapani võitluskunsti Jujutsu liikumisloogitatesse sensei Priit Dello juures.

rühitreening

Hinnakiri

Rühmatunnid:

  • Treeningtund 15€
  • Kuukaart 2x nädalas 90€ (valikus üks treeningstiil)
  • Kuukaart 1x nädalas  55€ (valikus üks treeningstiil)
  • 10x kaart 110€ (kehtib kaks kuud)
  • piiramatu kordadega klubikaart 145€ (kehtib 1 kuu, valikus jooga, pilates, ballett)

Soodustus rühmatundides:

Seenioritel, õpilastel ja üliõpilastel kehtib stuudios Tasapisitasakaal soodustus -15% (v.a 1 tunni pilet)

Kontaktid

STUUDIO TASAPISITASAKAAL:
+372 5114038
stuudio@tasapisi.ee

Küsi lisa

Vaata tunniplaani SIIN

Kontakt

Võta ühendust

Stuudio Tasapisitasakaal

Telefon: +372 6140 044
E-post: stuudio@tasapisi.ee
Aadress: Graniidi 1, Tallinn

Asume kaardil

Saada meile sõnum