Meridiaanipõhine tervisevõimlemine

Leebelt ja sihikindlalt elujõulise tasakaalu poole

Tunnid toimuvad:

Oled oodatud Qigong ehk meridiaanipõhise liikumise treeningusse teisipäeviti ja neljapäeviti kl 18:00 Kalamajas Stuudios Tasapisitasakaal, Graniidi tn 1.

Treeningriietuseks sobivad liikumisulatust mitte piiravad ja mugavad riided. Jalga sokid, eriti head on kumminagadega (varvas)sokid. Treenida saab edukalt ka paljajalu. Samuti sobivad kergemad ja mugavad jooksujalatsid, millele on sussi laadne nahast tald või miks ka mitte varbad mitte kokku suruvad (tantsu)sussid.

Mida kujutab endast Qigong ehk meridiaanipõhine treening?         

Qigong (eestipäraselt tši kun) on Hiina päritolu tervist parandav ja säilitav kunst.

Qigong on keha, meele ja hingamise reguleerimise oskus ning inimese bioaktiivsetes kanalites ja siseorganites liikuva energia arendamine, suunamine ja transformeerimine.

Meridiaanid on bioaktiivsed kanalid, mis läbivad kogu meie keha justkui jõgikond, milles voolab energia, mis omakorda on seotud meie siseorganite tööga. Meridiaanipõhised harjutused on loodud avama keha meridiaani süsteemi, tasakaalustavad siseorganite tööd ja tugevdavad luid, liigeseid ja lihaseid, stimueerides energia liikumist kehas.

Qigong praktik ja samasisuliste raamatute autor Ilchi Lee toob välja järgnevad regulaarse meridiaanipõhise treeningu kasutegurid.

Füüsiliselt sirutub selgroog, vaagen ja selgroog kohandub ning keha taastab oma sümeetrilise tasakaalu. Samuti taandub valu neis piirkondades, kuhu koonduvad pinged või mis valutavad. Tugevamaks muutub muskulaarne, närvi- ja vereringe süsteem.

Vaimselt keha lõdvestub, mis ühtlasi rahustab meie meelt. Täielikum hingamine parandab hapnikuvarustatust ajus; pea tundub selgem ja mälu muutub täpsemaks. Kasvab võime tulla toime stressiga ning kontrollida oma mõtteid ja emotsioone.

Qigong liikumisega tegeledes aktiveerub meie aju terviklikult. Treeningus on oluline omandada selle praktika põhitõed, milleks on õige kehahoiak ja hingamine.

NB! Küsimuste korral võta ühendust treeningute läbiviija Katrin Essensoniga  – nosnesse@gmail.com

Õpetajad

Katrin Essenson

Katrin Essenson

Olen end täiendanud erinevates töötubades ja omandanud teadmist kehast ja inimeseks olemisest lisaks kunstile ka massaažiteraapia abil. Eriti inspireerib Shiatsu teraapia, mis on veel üks tark viis kehalis-vaimse tasakaalu saavutamiseks, põhinedes samuti meridiaanide toimimise loogikale.

Aastaid tagasi notafe festivalil Takashi Tsumura qigong liikumise tundides osaledes inspireeris viie looma tehnika. Huvi selle omamoodi tantsulise tehnika vastu pole aja jooksul sugugi vähenenud. Qi gong praktika pakub jätkuvalt uusi võimalusi selleks, et hoida oma füüsilist ja mentaalset energiat dünaamilises tasakaalus. Sümpaatne on ka idamaiste võitluskunstide loogika – teha võimalikult vähe, selleks, et saada täpne tulemus.

rühitreening

Hinnakiri

Rühmatunnid:

  • Treeningtund 14€
  • 5x kaart  60€
  • 10x kaart 110€

Kontaktid

Küsimustele saab vastused:

nosnesse@gmail.com või helista 56352993

Tunnis osalemiseks on vaja eelregistreeruda doodle süsteemis :

https://doodle.com/meeting/participate/id/epQQW0Qa

Küsi lisa

Kontakt

Võta ühendust

Stuudio Tasapisitasakaal
E-post: stuudio@tasapisi.ee
Aadress: Graniidi 1, Tallinn

Asume kaardil

Saada meile sõnum